Баннер
Баннер

Подписаться на рассылку

Зарегистрированные пользователи первыми узнают о главных новостях нашего сайта!
Баннер

Документация и бланки

ОБЩЕПРИНЯТЫЕ БАЗОВЫЕ И ТИПОВЫЕ ДОКУМЕНТЫ:
ДОКУМЕНТЫ ИЗ ЛИЧНОЙ ПРАКТИКИ ОТЛИЧНО, ЗАРЕКОМЕНДОВАВШИЕ СЕБЯ В РАБОТЕ:

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

Л И С Т

05.11.2009 N 31-34000-30/23-5253/5911

Міністерство фінансів України на запит щодо списання з балансу багатоквартирного житлового будинку повідомляє.

Балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" - це власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також складає бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

Відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" об'єкти житлового фонду в разі банкрутства підприємства не включаються до ліквідаційної маси, а передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку. У такому разі такі об'єкти мають бути прийняті на баланс організації, визначеної органом місцевого самоврядування територіальної громади.

Для сприяння використанню власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна власниками може створюватися об'єднання співвласників багатоквартирного будинку у порядку, визначеному Законом України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку". Після набуття статусу юридичної особи об'єднання співвласників багатоквартирного будинку може прийняти на власний баланс весь житловий комплекс у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 N 1521.

Водночас зазначаємо, що листи Міністерства фінансів України не встановлюють норм права, а носять лише інформаційно-роз'яснювальний характер.

Заступник Міністра Д.Фудашкін

 

Джерело: zakon.nau.ua

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

u8412.jpg

Юмор

PR-CY.ru