Баннер
Баннер

Подписаться на рассылку

Зарегистрированные пользователи первыми узнают о главных новостях нашего сайта!
Баннер

Документация и бланки

ОБЩЕПРИНЯТЫЕ БАЗОВЫЕ И ТИПОВЫЕ ДОКУМЕНТЫ:
ДОКУМЕНТЫ ИЗ ЛИЧНОЙ ПРАКТИКИ ОТЛИЧНО, ЗАРЕКОМЕНДОВАВШИЕ СЕБЯ В РАБОТЕ:

gerb

МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.01.2009 р. N 8/14-530

Міністерство з питань житлово-комунального господарства розглянуло <...> звернення <...> і в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку"об'єднання співвласників багатоквартирного будинку - юридична особа, створена власниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна.

Допоміжні приміщення багатоквартирного будинку - приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування мешканців будинку (сходові клітини, вестибюлі, перехідні шлюзи, позаквартирні коридори, колясочні, кладові, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші технічні приміщення).

Згідно зі ст. 19 вищезгаданого Закону спільне майно співвласників багатоквартирного будинку складається з неподільного та загального майна.

Загальне майно - частина допоміжних приміщень житлового комплексу, що можуть використовуватися згідно з їх призначенням на умовах, визначених у статуті об'єднання (кладові, гаражі, у тому числі підземні, майстерні тощо).

Неподільне майно - неподільна частина житлового комплексу, яка складається з частини допоміжних приміщень, конструктивних елементів будинку, технічного обладнання будинку, що забезпечують належне функціонування житлового будинку.

Неподільне майно перебуває у спільній власності співвласників багатоквартирного будинку.

Неподільне майно не підлягає відчуженню.

Загальне майно перебуває у спільній частковій власності співвласників багатоквартирного будинку.

Власники приміщень володіють, користуються і у встановлених цим Закономта цивільним законодавством межах розпоряджаються спільним майном.

При відчуженні приміщень у житловому будинку право на частку неподільного майна підлягає відчуженню разом з приміщенням без виділення частки в натурі.

Об'єкти права спільної власності на майно можуть бути передані в користування фізичній або юридичній особі, або групі осіб у разі, якщо це не пов'язано з порушення прав та інтересів інших співвласників неподільного та загального майна, які охороняються законом.

Відповідно до ст. 10 вищезгаданого Закону до виключної компетенції загальних зборів членів об'єднання, зокрема, відноситься:

- питання про використання об'єктів, що перебувають у спільній власності членів об'єднання;

- затвердження договорів (угод), укладених на суму, що перевищує визначену в статуті об'єднання.

Отже, ураховуючи викладене, ОСББ має право відчужувати загальне майно на умовах:

- ОСББ є балансоутримувачем житлового будинку;

- за умови погодження всіх власників квартир, незалежно від того, чи є вони членами ОСББ;

- за наявності рішення загальних зборів про відчуження горища, з подальшим цільовим використанням коштів на капітальний ремонт або інші потреби будинку.

 

Заступник Міністра

С. Зімін

 

Джерело: search.ligazakon.ua

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

r.jpg

Юмор

PR-CY.ru