Баннер
Баннер

Подписаться на рассылку

Зарегистрированные пользователи первыми узнают о главных новостях нашего сайта!
Баннер

Документация и бланки

ОБЩЕПРИНЯТЫЕ БАЗОВЫЕ И ТИПОВЫЕ ДОКУМЕНТЫ:
ДОКУМЕНТЫ ИЗ ЛИЧНОЙ ПРАКТИКИ ОТЛИЧНО, ЗАРЕКОМЕНДОВАВШИЕ СЕБЯ В РАБОТЕ:

 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Л И С Т

03.10.2008 N 6083/14/17-08

ВАТ "Севастопольгаз"

Щодо надання роз'яснень

У зв'язку із вашим листом від 05.09.2008 N 15-2785 Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ) в межах своєї компетенції повідомляє про наступне.

Відповідно до статті 51 ЦКУ (435-15) до підприємницької діяльності фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин.

Згідно з положеннями статей 810, 813, 815 Цивільного кодексу України (435-15) (далі - ЦКУ) за договором оренди житла одна сторона - власник житла передає або зобов'язується передати другій стороні (юридичній або фізичній особі) житло лише для проживання у ньому на певний строк за плату.

Крім того, згідно із пунктом 3 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.92 N 572 (572-92-п) (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2006 р. N 45 (45-2006-п) ) (далі - Правила користування приміщеннями житлових будинків,) використовувати житлові приміщення для провадження господарської діяльності промислового характеру заборонено.

Згідно із положеннями пункту 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків (572-92-п) власник та наймач (орендар) квартири зобов'язаний дотримуватися вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг, використовувати приміщення житлового будинку за призначенням.

Використання житлових приміщень з іншою метою проводиться в разі визнання їх непридатними для проживання з подальшим переведенням у нежитлові, що регламентується положеннями Житлового кодексу УРСР та постанови Ради міністрів УРСР від 26.04.84 N 189 (189-84-п) "Про порядок обстеження стану житлових будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним і технічним вимогам та визнання житлових будинків і житлових приміщень непридатними для проживання".

Таким чином, передача власником житла іншій особі житла не для проживання у ньому, а для здійснення підприємницької діяльності іншої особи є прямим порушенням норм чинного законодавства України.

З огляду на наведене порушене вами питання необхідно вирішувати з урахуванням наведених положень нормативно-правових актів.

Член Комісії

С.Дунайло

 

Джерело: licasoft.com.ua

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

u5.jpg

Юмор

PR-CY.ru