Баннер
Баннер

Подписаться на рассылку

Зарегистрированные пользователи первыми узнают о главных новостях нашего сайта!
Баннер

Документация и бланки

ОБЩЕПРИНЯТЫЕ БАЗОВЫЕ И ТИПОВЫЕ ДОКУМЕНТЫ:
ДОКУМЕНТЫ ИЗ ЛИЧНОЙ ПРАКТИКИ ОТЛИЧНО, ЗАРЕКОМЕНДОВАВШИЕ СЕБЯ В РАБОТЕ:

 

Лист №11/15-1511 від 18.02.2010

Мінжитлокомунгосп

Щодо реалізації державної політики у сфері поводження з побутовими відходами

Текст правового акту із змінами та доповненнями на жовтень 2010 року

МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Л И С Т

18.02.2010 N 11/15-1511

Раді міністрів АР Крим,
обласним, Київській
та Севастопольській міським
державним адміністраціям

Міністерство з питань житлово-комунального господарства повідомляє, що 21.01.2010 прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з відходами" N 1825-VI ( 1825-17 ), яким внесено зміни до Кодексу України "Про адміністративні правопорушення" ( 80731-10, 80732-10 ) Законів України "Про відходи" ( 187/98-ВР ), "Про місцеві державні адміністрації" ( 586-14 ), "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ), "Про міліцію" ( 565-12 ).

Одним із головних питань, які вирішує цей Закон ( 1825-17 ), є зобов'язання власників або наймачів, користувачів, у тому числі орендарів, житлових будинків, земельних ділянок укладати договори з юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснювати оплату таких послуг та забезпечувати роздільне збирання побутових відходів. Слід зазначити, що одним із напрямів державної політики є створення умов для реалізації роздільного збирання побутових відходів шляхом запровадження соціально-економічних механізмів, спрямованих на заохочення утворювачів цих відходів до їх роздільного збирання.

Закон України "Про відходи" ( 187/98-ВР ) доповнено ст. 25 "Компетенція спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства у сфері поводження з відходами", згідно з якою на Мінжитлокомунгосп покладено обов'язки здійснення заходів щодо реалізації державної політики у сфері поводження з побутовими відходами, забезпечення розроблення та виконання державних програм у сфері поводження з побутовими відходами, планів та заходів у сфері поводження з побутовими відходами, координація діяльності місцевих органів виконавчої влади у сфері поводження з побутовими відходами, нормативно-методичне забезпечення з питань поводження з побутовими відходами, розроблення та затвердження державних стандартів, норм і правил у сфері поводження з побутовими відходами, погодження республіканської Автономної Республіки Крим, обласних (міст Києва та Севастополя) програм у сфері поводження з побутовими відходами тощо.

Зазначеним Законом доповнено Закон України "Про відходи" ( 187/98-ВР ) ст. 35-1 "Вимоги щодо поводження з побутовими відходами".

Поводження з побутовими відходами здійснюється відповідно до державних норм, стандартів і правил. Під час проектування житлових будинків, громадських, виробничих, складських та інших споруд передбачаються будівництво та облаштування контейнерних майданчиків для роздільного збирання і зберігання побутових відходів, урн для побутових відходів.

Великогабаритні та ремонтні відходи у складі побутових відходів мають збиратися окремо від інших видів побутових відходів.

Небезпечні відходи у складі побутових відходів збираються окремо від інших видів побутових відходів, а також мають відокремлюватися на етапі збирання чи сортування та передаватися спеціалізованим підприємствам, що одержали ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

Наголошуємо, що збирання та перевезення побутових відходів у межах певної території здійснюються юридичною особою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах, спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

Захоронення побутових відходів дозволяється тільки на спеціально обладнаних для цього полігонах/звалищах.

Забороняється проектування, будівництво та експлуатація полігонів побутових відходів без оснащення системами захисту ґрунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату. Забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів, у тому числі побутових, у підземних горизонтах, на території міст та інших населених пунктів, на територіях природно-заповідного фонду, на землях природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, в межах водоохоронних зон та зон санітарної охорони водних об'єктів, в інших місцях, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров'я людини.

Термічне оброблення (спалювання) побутових відходів дозволяється лише на спеціально призначених для цього підприємствах чи об'єктах.

Спалювання побутових відходів дозволяється лише на енергетичні цілі з метою одержання теплової та/або електричної енергії.

Зазначеним Законом України ( 1825-17 ) встановлено повноваження Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування щодо розроблення та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів, впровадження роздільного збирання побутових відходів та деякі контролюючі функції.

Під час обрання органами місцевого самоврядування або місцевими державними адміністраціями схеми санітарного очищення перевага надається пропозиціям, що передбачають більший ступінь перероблення чи утилізації побутових відходів.

Крім того, орган місцевого самоврядування затверджує норми надання послуг з вивезення побутових відходів.

У разі порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення чи державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів зміненими статтями 82 та 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( 80731-10 ) передбачено накладання штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 - 1360 грн.) і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 - 1700 грн.).

Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено ст. 255 ( 80732-10 ), де передбачено, що протоколи про правопорушення статті 152 мають право складати уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ та члени громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону.

Міліція відповідно до статті 10 "Про міліцію" ( 565-12 ) зобов'язана контролювати утримання в належній чистоті вулиць, прибудинкових територій і дворів у містах та інших населених пунктах. Враховуючи зазначене, просимо організувати впровадження зазначеного Закону районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування з дотриманням нових вимог до поводження з побутовими відходами, з урахуванням необхідності проведення роботи щодо укладання договорів на послуги з вивезення побутових відходів у містах з індивідуальною забудовою, селищах, селах, проведення конкурсів з визначення виконавців послуг на вивезення побутових відходів, затвердження схем санітарного очищення населених пунктів та норм надання послуг з вивезення побутових відходів тощо.

Міністр

О.Ю.Кучеренко

 

Джерело: uapravo.net

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

r.jpg

Юмор

PR-CY.ru