Баннер
Баннер

Подписаться на рассылку

Зарегистрированные пользователи первыми узнают о главных новостях нашего сайта!
Баннер

Документация и бланки

ОБЩЕПРИНЯТЫЕ БАЗОВЫЕ И ТИПОВЫЕ ДОКУМЕНТЫ:
ДОКУМЕНТЫ ИЗ ЛИЧНОЙ ПРАКТИКИ ОТЛИЧНО, ЗАРЕКОМЕНДОВАВШИЕ СЕБЯ В РАБОТЕ:

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ

 

ЛИСТ

 

від 25.10.2010 р. N 19902/17/Л3943-10

Державним комітетом України із земельних ресурсів розглянуто Ваше звернення стосовно надання роз'яснень земельного законодавства щодо оформлення спадщини на частину земельної ділянки, що належала власнику на праві спільної сумісної власності та повідомляється наступне.

Відповідно до статті 1218 Цивільного кодексу України (надалі - ЦКУ) до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Спільна власність на земельну ділянку як часткова, так і сумісна, є правом і входить до складу спадщини згідно загальних положень про спадкування ЦКУ.

Відповідно до частини першої статті 86 Земельного кодексу України (надалі - ЗКУ) земельна ділянка може знаходитись у спільній власності з визначенням часток кожного з учасників спільної власності (спільна часткова власність) або без визначення часток учасників спільної власності (спільна сумісна власність).

Виходячи з того, що у даному випадку спадкодавцеві належало саме право спільної сумісної власності (без визначення частки), успадкуванню підлягає саме це майнове право і вимога нотаріуса щодо визначення частки при оформленні спадщини є неправомірною.

Свідоцтво про право на спадщину, відповідно до пункту "б" частини другої статті 126 ЗКУ є одним із документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без зміни її меж та цільового призначення.

Відповідно до частини шостої статті 126 ЗКУ при набутті права власності на земельну ділянку на підставі документів, визначених частиною другою цієї статті, державний акт на право власності на земельну ділянку, що відчужується, долучається до документа, на підставі якого відбувся перехід права власності на земельну ділянку, в кожному такому випадку відчуження земельної ділянки.

На державному акті про право власності на земельну ділянку нотаріус, який посвідчує (видає) документ, та орган, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень, роблять відмітку про відчуження земельної ділянки із зазначенням документа, на підставі якого відбулося відчуження.

Орган, який здійснює реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень, робить відмітку про реєстрацію прав на земельну ділянку на підставі документа про її відчуження, складеного та посвідченого в порядку, встановленому законом, протягом 14 календарних днів з дня подання до цього органу зазначеного документа. Забороняється вимагати для здійснення відмітки та державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обмежень документи, не передбачені цією статтею.

У разі зміни співвласника або набуття права спільної власності на земельну ділянку орган, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, також вносить зміни до державного акта на право власності на землю щодо співвласників земельної ділянки.

 

Заступник Голови

І. Д. Левушевський

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

u745.jpg

Юмор

PR-CY.ru