Баннер
Баннер

Подписаться на рассылку

Зарегистрированные пользователи первыми узнают о главных новостях нашего сайта!
Баннер

Документация и бланки

ОБЩЕПРИНЯТЫЕ БАЗОВЫЕ И ТИПОВЫЕ ДОКУМЕНТЫ:
ДОКУМЕНТЫ ИЗ ЛИЧНОЙ ПРАКТИКИ ОТЛИЧНО, ЗАРЕКОМЕНДОВАВШИЕ СЕБЯ В РАБОТЕ:

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ

 

ЛИСТ

 

від 11.10.2010 р. N 18987/17/О3480-10

Державним комітетом України із земельних ресурсів опрацьовано Ваше звернення щодо роз'яснення вимог земельного законодавства в частині реалізації права на безоплатну приватизацію землі та повідомляється таке.

Відповідно до частини першої статті 116 Земельного кодексу України (далі - Кодекс) громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, а саме пунктом 12 Перехідних положень Кодексу.

Згідно із частиною першою та другою статті 118 Кодексу громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки.

Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки.

Також слід зазначити, що відповідно до частини одинадцятої статті 118 Земельного кодексу України у разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

У разі незгоди з рішенням органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування, або бездіяльності вказаних органів, у вирішенні питання приватизації Вашої земельної ділянки Ви можете звернутися до суду з метою захисту Ваших прав.

У свою чергу зазначаємо, що відповідно до статті 5 Закону України "Про громадянство України" документами, які підтверджують громадянство України, є паспорт громадянина України, а для осіб віком до 16 років - свідоцтво про народження.

Зразки та порядок видачі паспорта громадянина України та свідоцтва про народження визначаються положеннями про паспорт громадянина України та свідоцтво про народження, які затверджуються Верховною Радою України.

Статтю 7 вказаного Закону встановлено, що проживання або тимчасове перебування громадянина України за межами держави не припиняє його громадянства України.

Проте відповідно до статті 147 Конституції України, виключно Конституційний Суд України вирішує питання про відповідність законів та інших правових актів Конституції України і дає офіційне тлумачення Конституції України та законів України.

 

Заступник Голови

І. Д. Левушевський

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

u020.jpg

Юмор

PR-CY.ru