Баннер
Баннер

Подписаться на рассылку

Зарегистрированные пользователи первыми узнают о главных новостях нашего сайта!
Баннер

Документация и бланки

ОБЩЕПРИНЯТЫЕ БАЗОВЫЕ И ТИПОВЫЕ ДОКУМЕНТЫ:
ДОКУМЕНТЫ ИЗ ЛИЧНОЙ ПРАКТИКИ ОТЛИЧНО, ЗАРЕКОМЕНДОВАВШИЕ СЕБЯ В РАБОТЕ:

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

 

ЛИСТ

 

від 16.09.2010 р. N 5808/11/17-10

 

Виконавчому комітету Мелітопольської міської Ради Запорізької області

Запорізькому ТП НКРЕ

 

Щодо передачі на баланс внутрішньобудинкових мереж

 

Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ) розглянула ваше звернення від 05.08.2010 N 02-15/728-7 щодо передачі внутрішньобудинкових електромереж на баланс ВАТ "Запоріжжяобленерго" та в межах своєї компетенції повідомляє.

Відповідно до положень статті 183 Цивільного кодексу України (далі - Кодекс) подільною є річ, яку можна поділити без втрати її цільового призначення.

Неподільною є річ, яку не можна поділити без втрати її цільового призначення.

Статтею 380 Цивільного кодексу України визначено, що житловим будинком є будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання.

Статтею 382 Кодексу встановлено, що квартирою є ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання.

Власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.

Отже, багатоквартирний житловий будинок є неподільним майном (річчю), яке (яку) неможливо поділити без втрати його (її) цільового призначення.

Частиною першою статті 319 Кодексу встановлено, що власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власність зобов'язує.

Держава не втручається у здійснення власником права власності (частина шоста статті 319 Кодексу).

Статтею 322 Кодексу встановлено, що власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Таким чином, частина об'єкта, який є цілісним майновим комплексом (неподільним майном) не може бути передана у власність тим чи іншим суб'єктам господарювання.

 

Член Комісії

Ю. Андрійчук

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

u6.jpg

Юмор

PR-CY.ru