Баннер
Баннер

Подписаться на рассылку

Зарегистрированные пользователи первыми узнают о главных новостях нашего сайта!
Баннер

Документация и бланки

ОБЩЕПРИНЯТЫЕ БАЗОВЫЕ И ТИПОВЫЕ ДОКУМЕНТЫ:
ДОКУМЕНТЫ ИЗ ЛИЧНОЙ ПРАКТИКИ ОТЛИЧНО, ЗАРЕКОМЕНДОВАВШИЕ СЕБЯ В РАБОТЕ:

Вопрос:

Знаю, что многие ОСМД захлебываются в процедурных вопросах, собрать кворум почти невозможно вот и уходят хорошие активисты из руководителей ОСМД со словами «Мне, что больше других нужно!». Вся эта идея проваливается из-за невозможности своевременно принимать решения в ОСМД, а те которые принимаются можно оспорить в суде, потому что когда нет кворума на собраниях, руководители ОСМД ходят по квартирам и доподписывают решения, а это трактуется как незаконные действия! Вопрос следующий, каким образом можно построить принятие решений членами ОСМД, чтобы преломить отсутствие кворума на собраниях?

Ответ:

В Уставе моего ОСМД (ОСББ) в пункте 5.6. типового устава еще в 2006 году, я заложил и конкретизировал порядок приема решений путем письменного опроса. И на сегодняшний день уверен, что это тот способ, который может заставить объединение совладельцев хорошо функционировать без кворума на всеобщих собраниях.

Вот мои уточнения в пункте 5.6. устава: «Рішення членів об'єднання може бути прийнято шляхом їх письмового опитування. Письмове опитування проводиться шляхом направлення Правлінням кожному члену об’єднання рекомендованим листом або вручення особисто проекту рішення. Кожен член об’єднання протягом 5 днів з моменту отримання проекту рішення затверджує або відхиляє рішення, про що робить відповідний запис на проекті рішення, та повертає проект Правлінню. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосує більше 50 (п’ятдесяти) відсотків членів об’єднання. Загальні збори об’єднання можуть затвердити інший порядок проведення письмового опитування».

Конечно, я пробовал принимать решения членами ОСМД (ОСББ) на всеобщих собраниях. Но это, как оказалось, противоестественная для природы человека вещь, уставшим после работы еще бежать куда-то на собрания, к тому же приоритеты по работе для человека важнее, чем руготня на собраниях с соседями и поэтому кворум стабильно практически никогда не будет достигаться. Если хочется добиться кворума то только нечеловеческими усилиями всего правления, а по каждому незначительному решению собирать людей, только их раздражать и настраивать против правления.

Мое мнение, что в перспективе эти собрания сами себя изживут или поменяется до неузнаваемости процедура.

Продуманный подход письменного опроса, каким бы он ни казался со стороны сложным, очень экономит время руководителя и деньги ОСМД, ведь фактически унифицирует процесс принятия решений.

Да, первое время, приходится лично общаться с теми членами ОСМД, которые не подписали проекты решений, брошенные к ним в почтовый ящик. А с остальными членами объединения совладельцев все происходит само собой, как бы мимоходом. Идешь на основную работу, бросаешь в почтовые ящики всем членам объединения проекты решений, а вечером другого дня, по ходу с работы, уже начинаешь забирать подписанные проекты решений из своего почтового ящика.

Мои жильцы к такой форме принятия решений привыкали около года, по этому на начальных этапах мне приходилось часто появляться за подписями в их квартирах и разъяснять им «политику партии». Сегодня показатель голосования мне удалось довести до 100% из них с положительным результатом от 90% до 100%, а такие показатели дают мне возможность «спать спокойно» и знать, что даже если кто-то очень захочет оспорить решения в суде, он этого сделать не сможет.

Рекомендую ознакомиться более подробно с этой темой в статье: «МОЖЕТ ЛИ ПРОЦВЕТАТЬ ОСМД (ОСББ) БЕЗ КВОРУМА?»

Комментарии   

 
0 #1 Kiy Oleg 01.11.2010 18:34
Если у вас возникли вопросы, буду рад вам ответить.
Пишите, сюда, не стесняйтесь!
Цитировать | Сообщить модератору
 
 
0 #2 Виталий Прокопив 10.05.2011 17:44
Добрый день!
Спасибо Вам за информацию.
Если можете - посоветуйте. Голова правления нарушает половину статей Устава, как его переизбрать? С 9 человек Правления 6 за. Он совесть потерял. Его назначили Головою правления без оплаты, а он самовольно поставил 5000грн себе и жене , а я должен платить на 95грн в месяц больше за доп.услуги. Заключил с ГИОЦОм договор и все тарифы скидывает, мол они виноваты. Полный беспредел
Цитировать | Сообщить модератору
 
 
0 #3 Kiy Oleg 10.05.2011 18:24
Цитирую Виталий Прокопив:
Добрый день!
Спасибо Вам за информацию.
Если можете - посоветуйте. Голова правления нарушает половину статей Устава, как его переизбрать? С 9 человек Правления 6 за. Он совесть потерял. Его назначили Головою правления без оплаты, а он самовольно поставил 5000грн себе и жене , а я должен платить на 95грн в месяц больше за доп.услуги. Заключил с ГИОЦОм договор и все тарифы скидывает, мол они виноваты. Полный беспредел


Виталий, не хочется повторяться, на страницах этого сайта мы этот вопрос ни один раз рассматривали с разных сторон, погуляйте пожалуйста по сайту и если после возникнут вопросы, на которые Вы не нашли ответы, задавайте их пожалуйста в режиме через КОНТАКТЫ для не быстрого но полного ответа или через комментарии под соответствующим и статьями, а также можете задать вопросы в ФОРУМЕ нашего сайта, да забыл об открытых письмах в разделе БЛОГИ, здесь на ваше письмо Вы получите ответы от различных людей, работающих в этой сфере.

Знайте свои права, умейте за них бороться и отстаивать их!
Удачи!
Цитировать | Сообщить модератору
 
 
+1 #4 Ihor 20.07.2011 14:13
Підскажіть щодо членства в ОСББ. Відповідно до Закону членом об'єднання може бути фізична особа, яка є власником квартири у багатоквартирно му будинку. Якщо в квартирі 2,3 або більше власників хто з них має право бути членом? Адже розлучені чоловік з дружиною можуть проживати в одній квартирі та мати різні погляди. І один може хотіти, а інший не хотіти бути членом. Як бути, як оформлювати?
Цитировать | Сообщить модератору
 
 
0 #5 Соколов 20.07.2011 16:11
На мой взгляд, надо руководствовать ся ст.369 Гражданского кодекса -
Здійснення права спільної сумісної власності
1. Співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
2. Розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників.
У разі вчинення одним із співвласників правочину щодо розпорядження спільним майном вважається, що він вчинений за згодою всіх співвласників.
Згода співвласників на вчинення правочину щодо розпорядження спільним майном, який підлягає нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, має бути висловлена письмово і нотаріально посвідчена.
3. Співвласники мають право уповноважити одного з них на вчинення правочинів щодо розпорядження спільним майном.
4. Правочин щодо розпорядження спільним майном, вчинений одним із співвласників, може бути визнаний судом недійсним за позовом іншого співвласника у разі відсутності у співвласника, який вчинив правочин, необхідних повноважень.

Т.е., в члены ОСББ выдвигаем кого-то одного из квартиры "за згодою" остальных. Или всех совладельцев, если не хватает голосов. :)
Если есть разногласия между совладельцами, они разрешают их в суде.
Цитировать | Сообщить модератору
 
 
0 #6 Ihor 20.07.2011 17:24
Мене цікавить друге "або всіх співвласників". В принципі в законі обмежень не має. Як тоді це врегулювати? Статутом?
Цитировать | Сообщить модератору
 
 
0 #7 Ihor 21.07.2011 13:24
Законом встановлено (ч. 13 ст. 6), що Установчі збори приймають рішення про створення об'єднання і затверджують його статут.
Чи можуть чіплятись при державній реєстрації, якщо на цих зборах будуть ще й інші питання (орання правління, голови правління, затвердження положення про органи ОСББ тощо?
Цитировать | Сообщить модератору
 
 
0 #8 Соколов 21.07.2011 14:22
1. Наша ініціативна група буде керуватись принципом "одна квартира=один голос", хоча спеціально прописувати цей принцип ніде не будемо.
2. На установчих зборах ми обмежимось лише необхідними питаннями. Голову правління обиратимемо на зборах правління.

Хотілось би почути думку практиків.
Цитировать | Сообщить модератору
 
 
0 #9 Соколов 22.07.2011 08:20
"Установчі збори ОСББ" не можуть плавно перейти в "Загальні збори ОСББ", оскільки не можна провести збори того, що не існує. Треба почекати реєстрації. :)
Цитировать | Сообщить модератору
 
 
0 #10 Ihor 22.07.2011 09:54
То скажіть, як ви будете реєструватись коли у вас не обраний керівник.
Голова правління несе персональну відповідальніст ь за свою діяльність. І одна справа коли йому довірили і обрали загальними зборами (100-250 чол.) і друга річ правлінням, тобто (5-15 чоловік).
Цитировать | Сообщить модератору
 
 
0 #11 Соколов 22.07.2011 11:41
Цитирую Игорь:
То скажіть, як ви будете реєструватись коли у вас не обраний керівник.
Голова правління несе персональну відповідальність за свою діяльність. І одна справа коли йому довірили і обрали загальними зборами (100-250 чол.) і друга річ правлінням, тобто (5-15 чоловік).

Згоден. Перший раз треба обрати зборами.
Цитата: "В Типовому статуті ОСББ передбачено положення, відповідно до якого голову правління ОСББ обирає правління. Правління ОСББ має право здійснювати свої повноваження лише після державної реєстрації ОСББ. Однак Законом про ОСББ встановлено, що до моменту державної реєстрації ОСББ та постановки на облік в органах податкової служби, голова ОСББ має бути обраний. Тому, рекомендується закріпити в проекті статуту ОСББ положення, згідно якого голова ОСББ (який за посадою є головою правління ОСББ) обирається установчими зборами ОСББ. В подальшому обрання голови ОСББ може здійснюватись як правлінням, так і загальними зборами (конкретний варіант має бути визначений учасниками установчих зборів в статуті)".
Дійсно, легітимність такого керівника вища. З іншого боку, ділові якості керівника краще відомі членам правління (у тому числі по спільній роботі в ініціативній групі), ніж решті членів ОСББ.
Цитировать | Сообщить модератору
 
 
0 #12 Ihor 22.07.2011 12:19
А в Законі визначені повноваження правління та зазначено, що порядок обрання та відкликання членів правління, їх кількісний склад та строки обрання встановлюються загальними зборами. Тому статумом можна це передбачити. В правління входять такі ж жителі будинку але більш активні і не факт, що більш професійні.
Цитировать | Сообщить модератору
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

u265.jpg

Юмор

PR-CY.ru