Баннер
Баннер

Подписаться на рассылку

Зарегистрированные пользователи первыми узнают о главных новостях нашего сайта!
Баннер

Документация и бланки

ОБЩЕПРИНЯТЫЕ БАЗОВЫЕ И ТИПОВЫЕ ДОКУМЕНТЫ:
ДОКУМЕНТЫ ИЗ ЛИЧНОЙ ПРАКТИКИ ОТЛИЧНО, ЗАРЕКОМЕНДОВАВШИЕ СЕБЯ В РАБОТЕ:

Это сообщение было отправлено через раздел КОНТАКТЫ сайта http://osbb.kiev.ua, отправитель: Вікторія — 18.03.2011, 18:17

 

Питання:

Олеже, вітання!

Маю питання.

Як ми ОСББ, що знаходиться на балансі ЖЕКу можемо добитися зменшення надання послуг?

На яку норму чинного законодавства нам посилатись, оскільки ЖЕК нам говорить, що це можливо зробити лише після взяття нами будинку на баланс.

Ви у своїй статті пишете, що це можливо, але як я доведу це ЖЕКу, який мені говорить, протилежне і тепер вимагає від нас підписання договору із кожним мешканцем окремо про надання послуг.

Буду щиро вдячна за відповідь.

З повагою,

Вікторія.

 

Відповідь:

Вітаю!

Вікторія є така річ як громадські слухання. Не тільки ЖЕК їх може ініціювати, а і ОСББ теж може ініціювати.

Для цього Вам потрібно, згідно з усіма процедурними питаннями, організувати збори як громадські слухання в своєму будинку, на ці слухання запросіть представників ЖЕКу, всі рішення підготуйте зазделегіть для того, щоб на слуханнях все було під контролем.

Коли слухання пройдуть запротоколюйте їх результати і надайте одну з оригінальних примірників у ЖЕК, думаю що, якщо все буде зроблено солідно, тоді ЖЕК нічого проти цього протиставити не зможе окрім власно організованих громадських слухань.

Якщо ЖЕК проігнорує Ваші громадські слухання тоді окрім суду Вам нічого не допоможе, тому краще знайти компроміс з ЖЕКом в результатах проведення цих власних слухань.

Можете перед проведенням своїх громадських слухань провести консультації з цього приводу з керівником ЖЕКу. Ну скажіть що слухання все одно пройдуть на нашу користь, тому чому б нам не домовитись і не знайти компроміс.

Може на наступному тижні вийде стаття яка все це законним чином сформулює, почекайте. Ту статтю підготувала юристка нашого сайту, але мені потрібен час щоб доопрацювати її.

Але я й це питання передам юристу і з часом і на це питання підготую ґрунтовну відповідь.

Хай щастить.

 

Олеже, вітаю!

Щиро дякую за швидку відповідь. Дуже допомагає спілкування з тобою, це реальна допомога, а це також додає впевненості, що те що ми почали робити колись принесе свої результати. З нетерпінням чекаємо нової статті і час від часу захожу на твій сайт, аби перечитати раніше підготовлене тобою. Щиро-щиро дякуємо за твою працю!!!!

З повагою,

Вікторія.

 

Цими добрими словами, які я отримав після відправлення своєї частки відповіді по електронній пошті, я не закінчую відповідь на це питання, а як обіцяв Вікторії тепер пропоную ознайомитися з більш ґрунтовною відповіддю нижче.

 

Відповідає Олександр Субботін, партнер юридичної компанії «Тарасов та партнери», адвокат. Ця юридична компанія є юридичним партнером сайту http://osbb.kiev.ua.

 

Відповідно до частини 2 та 4 статті 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник.

Особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.

Балансоутримувачем та управитель у розумінні наведеного закону є особа, яка на відповідних договірних засадах із власником управляє чи утримує на балансі будинок.

Отже, фактично, якщо ОСББ не є балансоутримувачем чи управителем будинку, воно не може виступати учасником договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг. Як я розумію, договору на управління будинку не має і він не стоїть на балансі ОСББ.

Отже, виконавці і виробники житлово-комунальних послуг можуть відмовити в укладенні відповідних договорів про постачання будинку послуг. На практиці, постачальники електроенергії, води, тепла, підходять до укладення договорів достатньо бюрократично і в такій ситуації можуть відмовити.

Враховуючи те, що комунальні послуги мають надаватись безперебійно, ЖЕК обґрунтовано відмовляє у зменшені обсягу послуг, так як не зняло з себе відповідальності за постачання послуг і залишається виробником/виконавцем/балансоутримувачем.

 

Дозвольте мені знову взяти слово і дещо прокоментувати відповідь Олександра.

 

На мій погляд, коли Олександр ознайомився за запитанням він зрозумів що мова йде про послуги які надають теплопостачальник, водопостачальник, газопостачальник і таке інше, в цьому питанні я повністю підтримую думку Олександра, бо ЖЕК не має ні власної ні законної підстави зменшувати і впливати на базові норми.

Але так вийшло що з Вікторією я спілкувався на зустрічі і мав інший контекст її запитання який не знав Олександр.

Мова йшла про послуги які надає ЖЕК особисто, це прибирання будинку і прибудинкової території, це благоустрій прибудинкової території (квіти, кущі та інше), прибирання снігу, ліфт, сантехнік, електрик і таке інше.

Я знаю що до цих послуг моя вище наведена думка вірна, бо сам був на громадських слуханням щодо житлово-комунальних послуг і сам впливав на послуги які ЖЕК міг скасувати чи додати.

На мій погляд все що я пропоную можливо здійснити, але головне щоб при скасуванні тих чи інших послуг не страждали люди щодо безпеки (не прибраний лід), виконувались мінімальні санітарні норми, і необхідні протипожежні заходи власними силами ОСББ.

До того ж з власного досвіду рекомендую всі такі заходи робити так щоб всі мешканці будинку знали про те які наслідки будуть коли ці заходи відбудуться. Важливо щоб не було скарг в різні інстанції, це може підірвати авторитет правління ОСББ а з цим і самого ОСББ.

Хай всім щастить, бережіть себе і користуйтесь своїми правами так, щоб не нашкодити іншим.

 

Комментарии  

 
+1 #1 Соколов 01.07.2011 09:18
Наша ініціативна група планує після створення ОСББ включити в штат двох прибиральників (по числу під'їздів) і згідно встановленого в Києві порядку затвердити тариф на прибирання сходових клітин будинку (необхідно для компенсації пільг). Після чого написати листа в ЖРЕО з проханням виключити зі списку послуг "Прибирання сходових клітин", оскільки надання цієї послугу організовуватим е ОСББ. Така можливість не заборонена законом і підтверджена начальником нашого ЖРЕО та представником райдержадмініст рації. Відтак мешканці отримуватимуть дві квитанції - від ЖРЕО та від ОСББ.
Цитировать | Сообщить модератору
 
 
0 #2 Кий Олег 05.07.2011 15:00
Сережа, спасибо за Ваш комментарий, я тоже считаю, что такое не только возможно, но и должно распространятьс я повсеместно в ОСМД-движении, но проблема здесь в несовершенстве законодательств а и если директор ЖЭКа упрется "рогом" его придется двигать только через суд. Вам повезло, а в 50% ОСМД ситуация обратная и ЖЭКи не только не помогают ОСМД-движению, а выставляют в противовес свое активное противодействие .

Судя по последнему письму Виктории на мой имейл, на которое не могу найти время и подготовить ответ я вижу, что ее дому придется трудно отстаивать свои права.
Цитировать | Сообщить модератору
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

u845.jpg

Юмор

PR-CY.ru