ОСББ, ОСМД, кондоминиум, ЖСК, ЖКХ, ТСЖ - Вопросы-ответы

Мы не желаем сниматься с баланса ЖЭКа, но нас вынуждают обещанием частичного ремонта дома, как нам быть?

Автор: Глашатай. Опубликовано в Вопросы-ответы

Это сообщение было написано в разделе ВОПРОСЫ-ОТВЕТЫ, в комментариях к статье: «Чужие люди, полу законными методами, в моем доме создают ОСББ, плохо это или хорошо? Чем это чревато для нас?» сайта www.OSBB.kiev.ua, отправитель Алиса — 03.03.2011 22:52.

Вопрос:

Здравствуйте Олег.

Нам предлагают уйти полностью в ОСББ взамен частичного ремонта. Но с начала надо уйти, и сняться с баланса, а потом нам будут делать ремонт дома, и, то только одну работу, или крышу, или замену труб – холодных и горячих. Сначала подпиши документы, а потом жди. Ведь они не правы. Мы не желаем сниматься с баланса города. Как быть?

Спасибо.

Ответ:

Я об этом много писал в различных моих статьях и четко определил свою личную позицию, которая заключается сохранении положения вещей которое я смог сформировать в отношениях со своим ЖЭКом – я остаюсь на балансе у ЖЭКа, а он делаем мне все, чего я из него смогу выдавить, а в остальное я не верю. Я давно не верю в игры с нашим государством особенно с чиновничеством.

Моя мама простояла в очереди за заслуженным своей работой и всей своей жизнью бесплатным государственным жильем почти 30 лет. И если бы я не взял кредит и не оплатил по одной из государственных программ 60% от стоимости ее квартиры, она бы стояла до сих пор в очереди, и вряд ли на ее улице был бы этот праздник когда-нибудь – ей уже около 70 лет.

Я давно не играю в игры с государством, потому как не верю в чистоплотность оппонента, и поэтому всего добиваюсь бесцеремонием (играю по тем же правилам, что и чинши), силой или через суды.

Моя позиция сформирована со стороны сильного ОСМД, вернее сильного руководителя ОСМД, а не со стороны доверчивости и компромисса, который впоследствии не будет оправдан. На сегодняшний день у меня это получается, я, находясь на балансе в ЖЭКе, многого добился для своего ОСМД и еще большего собираюсь добиться. На баланс дом планирую принимать только тогда, когда пойму что лучше мне будет уйти в свободное плавание и меня ничего уже не сдерживает и больше никакой выгоды я не смогу получить из отношений со своим ЖЭКом.

Вы спрашиваете моего совета, верить им или нет – на это я уже ответил, если Вы спрашиваете, выполнят ли они свои обязательства или нет, трудно сказать Вы ближе, и Вам виднее.

Хотя, на мой взгляд, постановка вопроса о частичном выполнении своих обязательств не только не корректна, но и, на мой взгляд, не законна, поэтому если они готовы будут сделать частично ремонт, под какие-то стопроцентные гарантии соглашайтесь. А когда гарантии будут выполнены, тогда добивайтесь и остального, на это Вы имеете законное право.

Это моя позиция, а другую позицию, или подобную предложит Вам Наталия Жорова, неизменный помощник нашего сайта, ведущий юрист одной из юридических компаний города Киева.

Як встановлено ч. 6 ст. 4 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»об'єднання є юридичною особою, яка створюється відповідно до закону, має печатку із своїм найменуванням та інші необхідні реквізити, а також розрахункові рахунки в установах банку.

В силу ст. 5 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.

Для забезпечення вищенаведених функцій ст. 11 Закону надано право ОСББ після набуття статусу юридичної особи: прийняти на власний баланс весь житловий комплекс; за договором з попереднім власником залишити його балансоутримувачем усього житлового комплексу або його частини; укласти договір з будь-якою юридичною особою, статут якої передбачає можливість здійснення такої діяльності, про передачу їй на баланс усього житлового комплексу або його частини.

Рішення про прийняття на баланс основних фондів приймається відповідно до цього Закону, інших нормативно-правових актів та статуту об'єднання.

Так, в силу ч. 6 ст. 11 Закону, передача майна з балансу на баланс відбувається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

На виконання визначених ч. 6 ст. 11 Закону повноважень постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 р. N 1521 "Про реалізацію Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" затверджено Порядок передачі майна на баланс об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Згідно п. 2 Порядку визначено, що рішення про прийняття житлового комплексу або його частини приймається загальними зборами об'єднання. При цьому, за змістом п. 5 Порядку, передача житлового комплексу або його частини з балансу на баланс проводиться разом з планом земельної ділянки, технічним паспортом будинку та відповідною технічною документацією (інвентарна справа, акт прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж тощо) у двомісячний термін після надходження відповідного звернення від об'єднання. У разі втрати план земельної ділянки, технічний паспорт будинку або технічна документація виготовляються чи відновлюються за рахунок підприємства, установи чи організації, з балансу яких передається житловий комплекс або його частина, протягом місяця після надходження відповідного звернення від об'єднання, що визначено вищевказаною нормою.

Отже, із змісту вищевказаних норм права вбачається, що вирішення питання щодо передачі на баланс житлового комплексу залежить виключно від прийнятого зборами об'єднання ОСББ рішення і таке право кореспондується з обов'язком балансоутримувача у двомісячний строк після надходження відповідного звернення від об'єднання передати йому житловий комплекс та відповідну технічну документацію. Іншими словами, на сьогоднішній день ніхто не може заставити Об’єднання прийняти на баланс будинок, якщо загальні збори не приймали такого рішення.

Статтею 24 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» встановлено, що колишній власник, на балансі якого перебував багатоквартирний будинок до передачі на баланс об'єднанню, бере участь в організації та фінансуванні першого після передачі на баланс капітального ремонту будинку відповідно до законодавства (ч.1). Участь колишнього власника у фінансуванні поточних ремонтів майна, що перебуває у спільній власності об'єднання, здійснюється за договором або за рішенням суду (ч. 2)У разі відмови колишнього власника багатоквартирного будинку взяти пайову участь в організації та фінансуванні першого після передачі об'єднанню капітального ремонту об'єднання може звернутися до суду з позовом про звернення стягнення на майно такого колишнього власника (ч.6).

А тепер саме «веселе» – порядок укладання Договорів, передбачених ч. 2 ст. 24 Законом невизначений. Крім того ч. 1 ст. 24 Закону встановлено обов’язок колишнього власника брати участь в організації та фінансуванні першого після передачі на баланс капітального ремонту будинку відповідно до законодавства (якого законодавства - знову таки не визначено).

Отже, приймати на баланс ОСББ будинок можна лише після підписання з колишнім балансоутримувачем або власником будинку Договору за яким останній бере на себе обов’язок у чітко визначений строк профінансувати капітальний ремонт будинку. Зважаючи, що Законом про ОСББ невизначено істотних умов таких догорів, а відповідно до ст. ст. 626 -628 Цивільного Кодексу України, Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагентів, визначенні його умов та наділені правом укладати Договори, в яких містяться елементи різних договорів в цьому договорі необхідно буде прописати всі істотні умови, продумавши їх до дрібниць, оскільки, не виключено, що на підставі цього Договору доведеться іти до суду: зобов’язувати виконати умови чи стягнути заборгованість.

Отже, створення ОСББ не  перебуває у  залежності  від   прийняття ним на свій баланс будинку. Якщо загальні збори ОСББ не затвердили рішення про прийняття будинку на баланс – зобов’язати загальні збори прийняти таке рішення ніхто немає повноважень (прийнятні на сьогоднішній день). При цьому Законом чітко надано право ОСББ залишити будинок на балансі у попереднього балансоутримувача (ст. 11  Закону про ОСББ).

Якщо ж ОСББ буде прийнято рішення прийняти будинок на баланс – зобов’язання попереднього  балансоутримувача (власника) провести перший капітальний ремонт варто оформити договором. Надіятися на те, що колишнього балансоутримувача можна буде заставити через суд провести ремонт, або стягнути кошти через суд не слід. Дуже клопітка справа. Значно легше буде зобов’язувати або стягувати кошти якщо буде укладений договір.

Жорова Наташа.

Большое спасибо Наташе! как всегда достаточная глубина обоснований и дельность заключений.

Со своей стороны, исходя из всего вышесказанного, могу заключить, что решать Вам как Вам выстраивать свои отношения с оппонентами со стороны силы или со стороны компромисса и просителя. Но в любом случае не забывайте о гарантиях, которыми вы сможете себя хоть как-то защитить. А главной гарантией, установленной Законом Украины «Об ОСМД», является тот самый договор с бывшим балансодержателем. И если вам удастся такой договор заключить, вы будете героями. А если с вашим ОСМД не захотят такой договор заключать, тогда и требовать от вас каких-то встречных действий никто не может.

Пусть компромиссом этого конфликта будет хотя бы заключение этого договора с бывшим балансодержателем или местными органами власти вместо бывшего балансодержателя (и на такой путь можно соглашаться), чего вам и желаю. Удачи!

Рекомендуем ознакомиться на нашем сайте со следующими материалами связанными с этой темой.

СТАТЬИ РАЗДЕЛА ВОПРОСЫ ОТВЕТЫ и комментарии к ним:

«Возможно ли принятие на баланс ОСМД вновь построенного жилого комплекса на основании одностороннего «Акта приема на баланс» и «Паспорта – характеристики объекта»?»;

«Наш дом очень лакомый кусочек для ЖЭКа, мы хотим независимости, а нас под разными предлогами не отпускают и не отдают наш дом на баланс ОСББ. Посоветуйте, что нам делать?»;

«После того как мы приняли дом на баланс ОСМД, у нас проявились проблемы с крышей, власть не желает реагировать, как нам быть?»;

«Можно ли отказаться от части услуг ЖЭКа и выполнять их силами объединения, если дом не принят на баланс ОСМД?»;

«Объединение может взимать ежемесячные взносы с жильцов, если дом еще не принят на баланс ОСМД?»;

«Можно ли вести хозяйственную деятельность ОСМД, не принимая дом на баланс объединения?»;

«Если не принимать дом на баланс ОСМД, то, как сосуществовать с обслуживающим коммунальным предприятием?»;

«Выделяются ли государством какие-нибудь средства на хозяйственную деятельность ОСББ?»;

«Можно ли создать ОСМД и каким-то образом избежать перезаключения договоров с поставщиками услуг?»;

«Кто имеет право давать официальные сведения и к кому обратиться с официальным письмом: является ли дом ОСМД? Передан ли дом на баланс ОСМД или он находится на балансе РЕП?»;

СТАТЬИ  и комментарии к ним:

«Советы практика ОСМД-движения по реформированию ЖКХ»;

«ОСББ сквозь призму ТСЖ, или как не наступить на российские грабли в Украине»;

Комментарии   

0 # Kiy Oleg 17.01.2019 10:18
Если у Вас возникли вопросы связанные с этим материалом, задавайте их здесь и я постараюсь подготовить ответ в ближайшие сроки.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
0 # Алім 17.01.2019 10:19
Доброго дня, Олег!
Ми, власники квартир 286-и квартирного будинку у м. Іллічівську (Одеська обл., створили ОСББ.Тільки тепер нас допустили до деякої інформації відносно нашого будинку. Вияснилось, що будинок, який побудований та прийнятий комісією очолюваною заступником міського голови у грудні 2008 року, ніде на балансі не знаходиться. Забудовник (ТОВ "Стройтехснаб") письмово запевнив, що у нього цього будинку на балансі немає (вся проектно-коштор исна документація у нього). Організація, яка експлуатує будинок (ТОВ "Компанія "Еліткомсервіс" - дочірня фірма Забудовника)теж письмово запевнила, що і у них будинок не на балансі. Міське управління комунального господарства вважає цей будинок чужим, не своїм. ВАТ "Одесаобленерго " надає будинку електроенергію, як населеному пункту. Адреса будинку міська (вул. 1-го Травня, 19). Будинок знаходиться на території міста. Прошу дати відповідь на запитання: чи є (було)у Вашій практиці таке? Якщо є (було), то підкажіть алгоритм дій у цій ситуації. Ми діємо, шукаємо. Та нам кажуть- "вам цей будинок не віддадуть". Карвацький Алім Миколайович - голова правління ОСББ.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить